چرا فضای منفی مهم است؟ اکنون می دانید چطور از فضای منفی در عکاسی پرتره استفاده کنید که این امر اهمیت وجود فضایی منفی در تصاویر را به شما نشان می دهد.

برجسته سازی مقیاس و اندازه سوژه

عکاسی پرتره

با استفاده از فضای منفی در هنگام عکاسی پرتره، می توانید اندازه شخص مورد نظر را نیز به بیننده نشان دهید. به عنوان مثال، اگر در هنگام عکاسی از یک نوزاد، کل کادر را با نوزاد پر کنید، نمی توانید کوچک بودن نوزاد را به بیننده نشان دهید.

با در نظر گرفتن فضای منفی مناسب در تصاویر خود، می توانید مقیاس نوزاد را بهتر نشان دهید. به طور مشابه، در عکاسی از عروس و داماد در ساحل، نیز می توانید بدین طریق نشان دهید که عروس و داماد در مقابل ساحل وسیع، چقدر کوچک هستند.

توجه به خواسته های مشتریان

عکاسی پرتره

اگر بخشی از کسب و کار شما شامل ارائه تصاویر دیجیتال به مشتریان است، به یاد داشته باشید که بسیاری از مشتریان می خواهند تصاویری که از آنها می گیرید را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. بسیاری از رسانه های اجتماعی برای پرتره های معمولی که کل فریم با سوژه پر شده است، مناسب نیستند و فرد را مجبور به برش بخشی از عکس که شامل سر یا شانه های فرد می شود، می نماید (مانند عکس بالا).

به طور مشابه، اگر یک مشتری بخواهد عکس خاصی را روی یک بوم چاپ نماید، تصاویر با فضای منفی به شما اجازه می دهند تا به راحتی بخشی از تصویر را برش دهید و نگران ناقص شدن سوژه نباشید. بنابراین استفاده از فضای منفی در تصویر، به شما آزادی عمل بیشتری می دهد.

توجه به خواسته های خودتان

عکاسی پرتره

تصاویر با فضای منفی نه تنها آزادی عمل بیشتری به مشتریان می دهند، بلکه به عکاسان  نیز این انعطاف پذیری و آزادی عمل را اعطا می کنند.

آیا می خواهید تصویر خود را برای درج روی جلد یک مجله محلی ارسال کنید؟ بسیاری از سردبیران تصاویری با فضای منفی زیاد را بریا روی جلد انتخاب می کنند تا جایی برای نوشتن متن روی جلد نیز وجود داشته باشد. آیا می خواهید یک تصویر برای طرح کارت کریسمس به مشتریان خود ارائه دهید؟ تصاویر با فضایی منفی به شما کمک می کنند که راحت تر این کار را انجام دهید. آیا می خواهید جلسات و یا نشست های کوچک را در فیسبوک تبلیغ کنید؟ در تصاویر با فضای منفی، می توانید متن را در فضای منفی تصاویر مورد علاقه خود قرار دهید (مانند تصویر پایین).

عکاسی پرتره

استفاده از فضای منفی در عکس های پرتره، به شما این امکان را می دهد که بتوانید از آن فضای منفی برای اهداف مختلف، استفاده کنید.

فضای منفی را در بالای تصویر قرار دهید

عکاسی پرتره

به طور خلاصه، با استفاده از فضای منفی در هنگام عکاسی از افراد، می توانید توجه بیننده را بیشتر به سوژه جلب نمایید. همچنین می توانید مکان ها را به شیوه ای بی نظیر نشان دهید. فضای منفی به نشان دادن مقیاس و اندازه واقعی افراد و اشیاء کمک می نماید، با استفاده از فضای منفی می توانید تصاویر متنوعی را بگیرید و انعطاف پذیری خوبی را در عمل برای شما و مشتری شما فراهم می کند. این یک تکنیک عالی است که شما می توانید آن را بلافاصله اجرا کنید و هیچ هزینه ای برای شما ندارد.